Rüyada Elbise Görmek


Rüyada Elbise Görmek

Rüyada elbise görmek

Bir çok ayrı yorumu vardır. Yeni elbise, zengin için ziyade mal, yoksul için ferah, ziraatçi için bereket,  tüccar için kazancı ifade eder. İmam  Cafer Sadık (a.s) , rüyada elbise görmek 7 tabiri vardır diye buyurmuştur.

temiz inanç , zenginlik, izzet ve makam, menfaat, geçim konusunda rahatlık, amel, adalet,

rüyada elbise yakmak, bir ihanete yada töhmete maruz kalmaya,

kirli elbise görmek, iş ve ticaret hayatınızda , pek göze gelmeyen, önemsiz ilerlemeler kaydetmenize, elbise yakmak ise ani ve şiddetli bir öfke yaşayacağınıza işaret eder.

Rüyasında elbisesini makasla kestiğini görmek, elinize bir şey geçeceğine, hırsızlar tarafından elbiselerinizin çıkarıldığını görmek ise, birden fazla eşiniz varsa, aralarında anlaşmazlık çıkacağına delalet eder.

Kırmızı elbise, hayır , din ve ibadete erişip mutlu olacağınıza, mor elbise ise zarara uğrayacağınıza , yeşil elbise ise cennet giysisi giymiş olduğunuza, yırtık elbise  sırrınızın açığa çıkacağına delalet eder.

Rüyada yünlü ve keçeli elbiseler görmek, mal elde edeceğinize , bolluk be berekete ve muradınıza ereceğinizi ifade eder.

Yöresel elbiseler , fakirlik ve yoksulluğa,  kağıt elbise ise aşağılanıp hakir görülmeye delalet eder.

Rüyada keten yada keten benzeri dikişsiz elbiseler görmek, dini görevlerinizin sona ereceğine ve ömrünüzün sonuna yaklaştığınıza işaret ederken, sarı elbise ise namazı terk edeceğinize delalet eder.

Her türlü kirli ,pis elbise, gelecek olan sıkıntı eza ve üzüntüye, eski elbise satmak, kötülüğe ve şerre, üzerinde açık saçık elbiseler olduğunu görmek ise günah işlemeye delalet eder.

Rüyada çok sayıda kalın ve kaba elbiseye sahip olmak, gördüğünüz miktar kadar mal ve kazanç elde edeceğinize, yeni alınmış kalın ve kaba elbise bulmak, takvalı ve zengin bir erkek veya kadınla evlenip, ondan menfaat elde edeceğinize ,kalın ve kaba bir elbiseye sahip olmak, kaba biriyle arkadaşlık kurup ondan menfaat elde edeceğinize delalet eder.

Hayatta olan bir kimsenin üzerinde yeşil elbise görmek,  dini inancın iyiliğine, ölmüş bir insanın üzerinde yeşil elbise görmek ise, o kimse nin ahiret saadetinin hayır ve güzelliğine dalalet eder. Sürekli siyah elbise giyen birinin üzerinde siyah elbise görmek, o kişi için hayır ve iyiliğe, sürekli beyaz elbise giyen birinin üzerinde siyah elbise görmek, o kişi için uhrevi ve dünya evi için hüsran skıntı ve eleme delalet eder.

Rüyada işçi elbisesi giydiğinizi görmek, üzüntü ve sıkıntıya, doktor elbisesi giymek , işlerinizin güzel olacağına, Yahudi elbisesi giymek, hile yoluyla kötü işler yapacağınıza ve kötü sonuçlar elde edeceğinize, hıristiyan elbisesi giymek,  dost ve düşmandan güvende kalacak bir iş yapacağınıza, tutuklu elbisesi giymek, bir iş yüzünden büyük sıkıntı yaşayacağınıza, mezarcı elbisesi giymek, kişiliksiz birinin hizmetinde çalışacağınıza, savaşçı elbisesi giymek, bir yakınınızla aranızda sorun yaşayacağınıza, kasap elbisesi giymek zarar göreceğinize delalet eder.

Rüyanızda kendi elbisenizi kemirdiğinizi , yediğinizi görmeniz,  kendi malınızdan bol miktarda harcayacağınıza, birinin elbisenizi yırttığını görmeniz ise, eşinizle bir sorun yaşayıp üzüleceğinize , elbisenizin kaza ile yırtıldığını görmeniz ise  , akrabalarınızdan biriyle yada arkadaşınızla sorun yaşayacağınıza delalet eder.

İç çamaşırı giydiğinizi görmeniz ise çıkacağınız bir yolculukta uzun süreli kalacağınıza yada hapse düşeceğinize, elbiselerinizin zayi olduğunu veya elinizden alındığını ve bu yüzden çıplak kaldığınızı görmeniz ise saygınlığınızın azalacağına delalet eder.

1857 kez okundu

15 12 2012

Bu haberi Beğen

0 kişi beğendi

Yorum Yap

0 Yorum

Bu Haberi Paylaş

# # # #

Bu haberin benzerleri

#
  • Rüyada Aile Görmek Ne demektir Ne anlama Gelir
  • Rüyada Ayakkabı görmek ne demektir neye işaret eder
  • Rüyada Çeşitli Renkler Görmek
  • Rüyada Yoğurt Görmek
#
#

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Çok Okunanlar